Image result for sojový vosk

Pár slov o sójových sviečkach…

Každá z našich sviečok je vyrobená ručne a s láskou z prírodného sójového vosku.   Sviečky naliate zo sójového vosku neuvoľňujú škodlivé chemikálie do vzduchu, horia pomalšie a bez sadze. Sójový vosk sa vyrába drvením sójových bôbov a hydrogenáciou sójového oleja v dôsledku čoho stuhuje pri izbovej teplote. Keďže sójový vosk sa vyrába zo sójového oleja, vosk je druh prírodného rastlinného oleja bez pridaných prísad.    

Sójové sviečky sú nielen prírodnými a obnoviteľnámi produktmi, ale tiež emitujú oveľa menej sadze ako tradičné parafínové sviečky.

Sójové sviečky sú zvyčajne o niečo drahšie ako tradičné sviečky, pretože horia pomalšie a až o 50% dlhšie. Z dlhodobého hľadiska je to nákladovo efektívnejšie riešenie. Sójové sviečky horia rovnomerne.

See the source image

Namiesto obvyklého bavlneného knôtu používame jemne praskajúci drevený knôt, ktorý je krajší a náladovejší.

Keďže sójové sviečky horia pomalšie a dlhšie ako tradičné sviečky, ich vôňa sa postupne uvoľňuje a napĺňa miestnosť trvanlivou arómou. Sójové sviečky môžu byť prevoňané buď prírodnými éterickými olejmi alebo aromatickými zlúčeninami alebo ich kombináciou, v závislosti od konkrétnej vône.

So sójovými sviečkami môžeme prepašovať prirodzenosť do nášho domova a dostať sa bližšie k životu uvedomelému životnému prostrediu, ktorý je v dnešnej dobe veľmi dôležitý.

Sójové sviečky sú ekologickejšou voľbou.